Toto sportoviště nemá kompletní informace, chceš nám je pomoci doplnit?
Otevřeno od 06:00 do 22:00
Pondělí - Pátek
06:00 - 22:00
Sobota - Neděle
08:00 - 22:00
marker icon
Chalabalova 946/2a, Brno-Kohoutovice, 623 00 Brno - Kohoutovice, Česko
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
+ 4

Jediný aquapark v Brně se nachází v Kohoutovicích. Každý si zde najde to své, je tu prostor pro zábavu, relaxování, plavání i posilování. Bazény jsou zde vnitřní a venkovní na střeše. Pro vodní radovánky můžeš využít divokou řeku nebo tobogán. Zrelaxovat se můžeš ve vířivce, relaxačním bazénu či ve finské sauně. Pokud nechceš do plavek, tak si můžeš zamakat v posilovně.

Ceník zde


Aktivity

Silové sporty
Fitness
Vodní sporty
Plavání
Ostatní sporty
Wellness

Můžeš využít

Často hledané
Platba kartou
Parkování
Wellness
Parní sauna
Masáže
Sauna
Vířivka
Služby
Osobní trenér
Fitness
Silové zařízení
Kardio stroje
Slevy
Multisport karta
Zázemí
Sprchy
Zázemí ostatní
Kavárna
Wifi

Hodnocení

CCLV Vecerarating icon1.0
This place is way too small for the price it charged. Ps… hot tub is always full, we never get a chance to go in, same as steam room, Full of people. Extra money for sauna… etc Bar: no food after 830pm even it saids kitchen close at 9pm. Reception never mention when you check in that u will have to pay 21czk per 6mins if u stay longer than 90mins! Which was a ripoff, I won’t be back :(
a week ago
Petr Raškarating icon5.0
Very nice and clean pools, showers and changing room, professional staff, sufficient buffet.
a month ago
appdevcoder linuxrating icon1.0
Overly expensive for just an indoor pool. Initial cost is high, and you get penalised for every other 10 minute blocks if you go slightly over. Extortion. Facility pools are over chlorinated. Nothing special whatsoever. Never again.
9 months ago
Emil Budínrating icon4.0
Good place to spend a time with kids. There are swimming pools with different sizes and depths, toboggan and other fun water stuff. It's not the experience as visit Pasohlávky Aqualand Moravia, but for Brno citizens is good enough. ;)
2 years ago
Ashwin Prakashrating icon4.0
25m length pool with 6 Lanes for swimmers. They also have a slide and a chill out pool. All indoors. They also have a gym, steam room and a jacuzzi. The facilities are clean and well maintained. Lifeguards are always on duty. All in all a very nice place. Can get overcrowded over the weekends but that’s just a testament to how nice the place is.
3 years ago