Toto sportoviště nemá kompletní informace, chceš nám je pomoci doplnit?
Otevřeno od 08:00 do 22:00
Pondělí - Pátek
06:00 - 22:00
Sobota - Neděle
08:00 - 22:00
marker icon
Chalabalova 946/2a, Brno-Kohoutovice, 623 00 Brno - Kohoutovice, Česko
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
+ 4

Jediný aquapark v Brně se nachází v Kohoutovicích. Každý si zde najde to své, je tu prostor pro zábavu, relaxování, plavání i posilování. Bazény jsou zde vnitřní a venkovní na střeše. Pro vodní radovánky můžeš využít divokou řeku nebo tobogán. Zrelaxovat se můžeš ve vířivce, relaxačním bazénu či ve finské sauně. Pokud nechceš do plavek, tak si můžeš zamakat v posilovně.

Ceník zde


Aktivity

Silové sporty
Fitness
Vodní sporty
Plavání
Ostatní sporty
Wellness

Můžeš využít

Často hledané
Platba kartou
Parkování
Wellness
Parní sauna
Masáže
Sauna
Vířivka
Služby
Osobní trenér
Fitness
Silové zařízení
Kardio stroje
Slevy
Multisport karta
Zázemí
Sprchy
Zázemí ostatní
Kavárna
Wifi

Hodnocení

Patrik Kopřivarating icon4.0
It’s clean, well maintained, the price is very decent, and I always get a good swim here as it isn’t too crowded. The steam room is also great! The gym sucks though, almost no equipment for a decent workout.
a month ago
Jan Streitrating icon5.0
I love this place, because it's only real aqua park in Brno
7 months ago
Ashwin Prakashrating icon4.0
25m length pool with 6 Lanes for swimmers. They also have a slide and a chill out pool. All indoors. They also have a gym, steam room and a jacuzzi. The facilities are clean and well maintained. Lifeguards are always on duty. All in all a very nice place. Can get overcrowded over the weekends but that’s just a testament to how nice the place is.
7 months ago
Wolf Moterating icon5.0
Very nice Aqua park in the middle of the city. It has gym, 4 pools (kids, relax, swimming, roof top pool), small restaurant, jacuzzi, steam sauna and a water slide. You can pretty much spend the whole day here. Staff is nice and kind facilities are always clean and look very nice. Unfortunately it tends to be crowded sometimes and its better to check if there are pool reservations scheduled on their webpage. Other than that, its a very nice place :)
7 months ago
Rozárka Simona Jílkovárating icon4.0
This aquapark offers one swimming pool, one swimming pool for fun and one really small pool for babies indoor and one roof swimming pool. There is one water slide. You can also use steam bath (in summer every day) or sauna (in summer 2019 just on Mondays). I do not like this aquapark with children, there are better options. But I like it for fitness swimming.
8 months ago