Toto sportoviště nemá kompletní informace, chceš nám je pomoci doplnit?
Zavřeno 
Pondělí - Pátek
06:00 - 22:00
Sobota - Neděle
08:00 - 22:00
marker icon
Chalabalova 946/2a, Brno-Kohoutovice, 623 00 Brno - Kohoutovice, Česko
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
+ 4

Jediný aquapark v Brně se nachází v Kohoutovicích. Každý si zde najde to své, je tu prostor pro zábavu, relaxování, plavání i posilování. Bazény jsou zde vnitřní a venkovní na střeše. Pro vodní radovánky můžeš využít divokou řeku nebo tobogán. Zrelaxovat se můžeš ve vířivce, relaxačním bazénu či ve finské sauně. Pokud nechceš do plavek, tak si můžeš zamakat v posilovně.

Ceník zde


Aktivity

Silové sporty
Fitness
Vodní sporty
Plavání
Ostatní sporty
Wellness

Můžeš využít

Často hledané
Platba kartou
Parkování
Wellness
Parní sauna
Masáže
Sauna
Vířivka
Služby
Osobní trenér
Fitness
Silové zařízení
Kardio stroje
Slevy
Multisport karta
Zázemí
Sprchy
Zázemí ostatní
Kavárna
Wifi

Hodnocení

Sofia Grrating icon5.0
Best Swimming Pool ever! Two indoor pools, one outdoor, jacuzzi and great fun! I highly recommend this place!
3 months ago
Emil Budínrating icon4.0
Good place to spend a time with kids. There are swimming pools with different sizes and depths, toboggan and other fun water stuff. It's not the experience as visit Pasohlávky Aqualand Moravia, but for Brno citizens is good enough. ;)
4 months ago
Patrik Kopřivarating icon4.0
It’s clean, well maintained, the price is very decent, and I always get a good swim here as it isn’t too crowded. The steam room is also great! The gym sucks though, almost no equipment for a decent workout.
8 months ago
Ashwin Prakashrating icon4.0
25m length pool with 6 Lanes for swimmers. They also have a slide and a chill out pool. All indoors. They also have a gym, steam room and a jacuzzi. The facilities are clean and well maintained. Lifeguards are always on duty. All in all a very nice place. Can get overcrowded over the weekends but that’s just a testament to how nice the place is.
a year ago
Michal Vlharating icon5.0
Very nice Aqua park in the middle of the city. It has gym, 4 pools (kids, relax, swimming, roof top pool), small restaurant, jacuzzi, steam sauna and a water slide. You can pretty much spend the whole day here. Staff is nice and kind facilities are always clean and look very nice. Unfortunately it tends to be crowded sometimes and its better to check if there are pool reservations scheduled on their webpage. Other than that, its a very nice place :)
a year ago