Toto sportoviště nemá kompletní informace, chceš nám je pomoci doplnit?
Otevřeno od 09:00 do 20:00
Pondělí - Neděle
09:00 - 20:00
marker icon
Bauerova 322/7, 603 00 Brno-střed, Česko
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
sport center image
+ 4

Největší koupaliště v Brně Riviéra se nachází v blízkosti středu města, kousek od Výstaviště. Koupaliště má tři bazeny: bazén pro plavce, pro neplavce a brouzdaliště. Díky atrakcím si zde zábavu užijí jak dospělí tak děti. K dispozici je tobogán v 8 metrové výšce, 15 m dlouhá skluzavka, lanový most s lekníny, vodní děla, chrliče, fontánky a další. V areálu se nachází i venkovní sportoviště, kde je možnost si zahrát badminton, ping-pong, kuželky, petanque a 4 kurty na beachvolejbal. Pro děti nechybí ani dětské hřiště. Nabízí zadarmo animační programy.

Ceník zde


Aktivity

Kolektivní sporty
Badminton
Plážový volejbal
Stolní tenis
Vodní sporty
Plavání
Ostatní sporty
Kuželky
Petanque

Můžeš využít

Často hledané
Dárkové poukazy
Platba kartou
Parkování
Wellness
Venkovní bazén
Slevy
Sodexo active pass
Multisport karta
Příslušenství
Lehátka
Potřeby k zapůjčení
Služby
Pronájem sportovní plochy
Zázemí
Oddělené šatny
Zázemí ostatní
Bar
Dětské hřiště
Wifi

Hodnocení

Walid CHOKRIrating icon5.0
Very Big and clean swimingpool
in the last week
Radika Crating icon4.0
It is a great place to chill. I would say it is a bit pricey but having experienced pools in big cities abroad, this is worth it as despite tons of people, one does not feels squashed. Perfect for famillies, small children and any age group really.
a week ago
mazen sukkarrating icon5.0
Super fun times in the sun.
2 weeks ago
Sunday Volcanorating icon4.0
Great place for a swim and relax in Brno during the summer. Huge facility with everything you need to spend the day. Even when crowded you can always find a space for yourself. Family friendly, well maintained facility. Recommended. A bit pricey but worth it.
10 months ago
Michal Kralikrating icon5.0
We visited in late June. The pool (all stainless steel) is just impressive! With a length of about 400 meters, it is divided into three sections with gradually increasing depth. There is a huge section for kids with a few play elements, then there is a section with water slides, while the third section is for swimmers and a play zone at the end (climbing wall, stepping stones, etc.). The entry seemed reasonable to me, there are loungers available for free, as well as a few changing rooms scattered around the place. Toilets and showers are located (only) near the side entrance. Buffets and stands with drinks can only be found by the kids section, so you have to walk a few minutes if you're laying at the other end of the pool. Also it can take a while to get your food. Anyway, we had a great day at Riviera.
a year ago